قبرس شمالی به دلیل داشتن حدوداً 320 روز آفتابی در طول سال یکی از مقاصد گردشگری برای مردم سراسر دنیا محسوب می شود. موقعیت مکانی جذاب این کشور در دریای مدیترانه و قرار گرفتن بین سه قاره ی آسیا، اروپا و آفریقا به این کشور امکان پذیرایی از مردم هر سه قاره را داده است. هزینه ی کم زندگی و تفریحات نیز از دیگر مسائلی است که مردم سراسر دنیا را به سفر و تفریح در قبرس شمالی ترغیب می کند.

در این مقاله ضمن اشاره به ویژگیهای تفریحی قبرس شمالی به تفریحات جذاب این کشور را لیست خواهیم نمود.

سیاست کلی دولت جمهوریت قبرس شمالی

قبرس شمالی به دلیل آنچه در مقدمه ی همین مطلب اشاره کردیم (شرایط آب و هوایی، موقعیت مکانی، هزینه ی کم) هر ساله در طول فصول مختلف پذیرای گردشگران بسیاری است. از این رو یکی از اصلی ترین سیاست های دولت جمهوریت ترک قبرس شمالی سرمایه گذاری و البته جذب سرمایه گذاران در زمینه صنعت توریسم و گردشگری است. ورود گردشگران به قبرس شمالی به دولت این کشور فرصت جذب سرمایه گذاران خارجی بیشتری را در بخش های مختلف می دهد. دولت نیز با استفاده ی بهینه از این فرصت می کوشد تا به عنوان یک مرکز تجارت بین المللی جایگاه ویژه ای را در معاملات و اقتصاد جهانی به دست آورد.

نگاهی اجمالی به تفریحات قبرس در قبرس شمالی

تفریحات در قبرس شمالی به چند دسته تقسیم می شوند.

تفریحات آبی مانند شنا، قایقرانی، پارک آبی، حمام آفتاب، تفریحات دریایی و دیگر تفریحاتی که می توان در دریا و یا استخر ها به دنبال آن بود.

تفریحات ورزشی مانند اسب سواری، گلف، بولینگ، پرش از ارتفاع و …

تفریحات در پارک ها: در قبرس شمالی مناطق بسیاری برای تفریح و پیک نیک کردن برای مردم وجود دارد. این مناطق معمولا در کنار دریا هستند و از امکانات خوبی برای باربیکیو و گذراندن زمان با شادی برخوردارند.

کافه ها، بارها، کلاب ها و کازینو ها نیز از دیگر مکانهایی است که مردم در قبرس می توانند برای تفریح به سراغ آن برند. در قبرس شمالی روزهای چهارشنبه، شنبه و یکشنبه معمولا در اکثر کافه ها موسیقی زنده برگزار می گردد.

بازدید از اماکن تاریخی نیز می تواند یکی دیگر از تفریحات در قبرس شمالی باشد. قبرس شمالی با داشتن تاریخی کهن اماکن جذاب و زیبایی برای بازدید دارد. اماکنی مانند، صومعه بلاپایس، قلعه بوفاونتو و قلعه ی زیبای هیلاریون در شهر گیرنه، قلعه ی کانتارا در محدوده ی منطقه ی زیبای کانتارا، بندر تاریخی گیرنه، شهر باستانی سالامیس، شهر باستانی سولی، دژ تاریخی فاماگوستا و مسجد زیبای لالا مصطفی پاشا، منطقه ی زیبای گوزلیورت، مسجد سلیمیه نیکوزیا یا کلیسای سنت سوفیا در شهر نیکوزیا، تنها بخشی از جاذبه های تاریخی قبرس محسوب می شوند که قدمت بعضی از این جاذبه ها به سالها و قرن ها قبل از میلاد حضرت مسیح برمی گردد.

هتل ها در قبرس شمالی نیز از اماکنی محسوب می شوند که شما می توانید با پرداخت مبلغی ناچیز ازتمام امکانات رفاهی و تفریحی آن بهره ببرید.

در قبرس انواع تفریحات برای سلیقه های متفاوت وجود دارد. اگر دوست دارید بیشتر ورزش کنید، اگه دوست دارید اماکن تاریخی را ببینید یا اینکه زمانتان را در کافه و با دوستان سپری کنید به کنسرت ها بروید و برقصید و یا در کنار دریا با آرامش حمام آفتاب بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.