هزینه زندگی در قبرس شمالی

هزینه یکی از اصلی ترین دلایل ما برای هر انتخابی است. عاملی که ممکن است ما را مجاب کند تا از میان گزینه های موجود یکی از انتخاب نماییم. هزینه مخارجی است که برای به دست آوردن چیزی آن را پرداخت می نماییم. در این مقاله نیز به بررسی هزینه های زندگی در قبرس شمالی می پردازیم.

باید پذیرفت که هزینه های زندگی برای افراد مختلف گوناگون است و هر کسی می تواند مطابق با درآمد و بودجه ی خود کلیات هزینه اش را برنامه ریزی کند. همینطور شرایط اقامت شما نیز بر میزان هزینه های تان تاثیر گذار است.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

به عنوان مثال هنگامی که به عنوان توریست وارد قبرس شمالی می شوید با هزینه های متفاوتی روبرو هستید، هنگامی که به عنوان دانشجو در این کشور به سر می برید هزینه های ثابت و متغیر متفاوت است و بی شک وقتی به عنوان یک مقیم در این کشور زندگی می کنید هزینه های گوناگونی دارید.

در ادامه این نوشتار به هزینه های مشخصی می پردازیم که در سال 2021 در قبرس شمالی با آن روبرو خواهید بود. در نظر داشته باشید اعداد مطرح شده در جداول زیر بر مبنای متوسط هزینه هاست و ممکن است در برخی اماکن این مبالغ بیشتر و در برخی دیگر کمتر باشد.

بررسی هزینه خرید ملک در قبرس شمالی را در این مقاله بخوانید.

نکته ی بسیار مهم در خصوص هزینه ها دانستن این موضوع ست که باید بر اساس درآمد افراد در قبرس سنجیده شود. در سال 2021 حقوق پایه در قبرس شمالی حدود 4000 لیر است و حقوق پایه در ترکیه 2800 لیر، پس نمی توان هزینه های این کشور با ترکیه و یا ایران مقایسه کرد.

متوسط هزینه رستوران در قبرس شمالی

در قبرس شمالی رستوران های زیادی وجود دارد. رستوران هایی با چشم انداز و محیط های زیبا که صرف غذا در آن برای شما می تواند بسیار لذت بخش باشد.

یک وعده غذا در رستورانی متوسط برای یک نفر  35 لیر برای دو نفر 70 لیر

در رستوران های لاکچری، هزینه یک وعده غذا برای فقط یک نفر ممکن است بیشتر از 70 لیر شود.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

متوسط هزینه کافی‌شاپ‌ها در قبرس شمالی

قبرس شمالی به دلیل وجود دانشجویان بسیار از ملت های مختلف همواره دارای کافی شاپ های بسیار است. هزینه ی تعدادی از سفارشات معمولی در کافی شاپ های قبرس شمالی به شرح زیر است.

هزینه یک نوشابه3 لیر
هزینه نیم لیتر آب معدنی2 لیر
هزینه یک فنجان کاپوچینو15 لیر
هزینه یک فنجان قهوه8 لیر

این مبالغ با توجه به مکان، کیفیت کافی شاپ و همچنین اندازه ی فنجان ها متفاوت است.

متوسط هزینه خرید از سوپر مارکت در قبرس شمالی

یکی از مکان های دیگری که بدون شک به سراغ آن می روید سوپر مارکت است. شما به هر دلیلی که در قبرس شمالی باشید به سوپر مارکت ها سر خواهید زد. در قبرس شمالی مارکت های زنجیره های زیادی وجود دارد. لمار، اونیمار، اوندر، ایلارما، شاه مارکت، متروپل و… از مارکت های زنجیره های هستند که معمولا تخفیف های مناسبی برای خریداران در نظر می گیرند.

یک قرص نان3 لیر
یک کیلو برنج11 لیر
یک لیتر شیر9 لیر
یک شانه تخم مرغ18 لیر
یک بسته سیگار18 لیر
یک کیلو گوشت مرغ (ران)25 لیر
یک کیلو گوشت مرغ (سینه)27 لیر
یک رب یک کیلویی15 لیر
یک کیلو پنیر محلی45 لیر
هزینه های زندگی در قبرس شمالی

هزینه میوه و سبزیجات در قبرس شمالی

از ویژگی های ممتاز قبرس شمالی می توان به تنوع میوه و سبزیجات آن اشاره کرد. وجود انواع میوه ها و برگزاری فستیوال های گوناگون میوه در فصول مختلف، یکی اصلی ترین مزایای این کشور است.

یک کیلو سیب 9 لیر
یک کلیو موز12 لیر
یک کیلو پرتقال6 لیر
یک کیلو گوجه4 لیر
یک کیلو سیب زمینی2.5 لیر
یک کیلو پیاز3 لیر

هزینه ایاب ‌و ‌ذهاب در قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای سیستم حمل و نقل پیشرفته ای نیست. اتوبوس های بین شهری در ساعات مشخصی حرکت می کنند. و در داخل شهر هم تاکسی ها برای تردد فعالیت می کنند. هر چند اکثر ساکنین این کشور دارای اتومبیل شخصی هستند.

تاکسی داخل شهری25 لیر
تاکسی برای یک ساعت120 لیر

اجاره خانه یا سوئیت در قبرس

در این مورد به طور ویژه ای مقاله ای با نام بررسی هزینه های اجاره ملک در قبرس شمالی تهیه شده است. اما به طور خلاصه می توان قیمت زیر را مطرح نمود.

منطقه مسکونینوع واحدمبلغ اجاره
شهرسوئیتبین 1.500 تا 2.000 لیر
شهرک های حومه شهرسوئیتحداقل 250 پوند
شهریک خوابهبین 1.800 تا 2.500 لیر
شهرک های حومه شهریک خوابهحداقل 300 پوند
شهردو خوابهبین 2.300 تا 3.000 لیر
شهرک های حومه شهردو خوابهحداقل 350 پوند

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.