در این مقاله نحوه ی ورود میهمانان و مشتریان عزیز به قبرس شمالی را بررسی می کنیم. با توجه به اینکه بیشتر کشورهای دنیا اقدام به توزیع واکسن کرونا نموده اند و بیشتر مردم در کشورهای مختلف واکسن کرونا را دریافت کرده اند. کشور قبرس شمالی نیز قوانین خود را در خصوص ورود مهاجران و میهمانان به این کشور تغییر داده است.

قرنطینه بدو ورود به قبرس شمالی اجباری ست که با توجه به وضعیت های مختلف همگیری ویروس کرونا در سراسر دنیا، قوانین برای ورود به قبرس شمالی به طور مثال در زمان خرید ملک در قبرس شمالی نیز تغییر می کند آنچه در ادامه می خوانید انواع راه های ورود ایرانیان به قبرس شمالی و مواجه با قرنطینه ی ورودی در این کشور است.

قرنطینه کرونا در قبرس شمالی

روش اول ورود بدون قرنطینه

در این روش شما می توانید بدون قرنطینه وارد قبرس شمالی شوید. برای این نوع ورود می بایست حداقل مبلغ 1000 پوند به عنوان مبلغ پیش پرداخت برای خرید ملک به حساب شرکت سازنده واریز نماید. شرکت برای شما دعوتنامه سرمایه گذار صادر می کند و شما بهعنوان خریدار ملک وارد قبرس می شوید. در این روش شما تنها می توانید به مدت 4  روز در قبرس شمالی اقامت داشته باشید.

روش دوم ورود با قرنطینه خانگی 7 روزه

بسیاری از مردم در قبرس شمالی دارای منزل و یا آشنایان درجه یک هستند و امکان قرنطینه خانگی برای این افراد وجود دارد. در این روش تمام هزینه ها (اسکان و خوراک) بر عهده ی شماست و شما باید قبل از ورود به قبرس فعالیت های زیر را انجام دهید.

 قبل از خروج از ایران:                                               

 1. پیدا کردن اسامی آزمایشگاه های مورد تایید شرکت هواپیمایی مربوطه و انجام تست کرونا حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز
 2.  دانلود و نصب اپلیکیشن güvende kal از play store یا app store روی تلفنی که در قبرس شمالی توسط مسافر استفاده خواهد شد. برای هر فرد جداگانه – این اپلیکیشن فقط مناسب برای گوشی های دارای سیستم عامل اندروید ۵ و به بالا و یا ios ۹ و به بالا میباشد.
 3. آماده کردن عکس ۴*۳ و نتیجه منفی تست کرونا
 4. باز کردن اپلیکیشن و وارد کردن شماره تلفن کسی که پرداخت آنلاین را انجام خواهد داد. منتظر کد ۴ رقمی باشید. پس از وارد کردن کد، SMS حاوی لینک پرداخت باز به همان شماره تلفن ارسال خواهد شد.
 5. با انتخاب کردن لینک، وارد درگاه پرداخت آنلاین شده، ۷۵۰ لیر را پرداخت کرده و در مراحل بعدی اطلاعات دقیق مسافر و آدرس دقیق ( نام شهر، محل، خیابان، کوچه، ساختمان، طبقه و پلاک و…) را وارد کرده و پس از بارگذاری عکس ۴*۳ خودتان و نتیجه تست کرونا ، یک QR کد دریافت کرده که محض اطمینان از صفحه گوشی یک اسکرین شات گرفته، اپلیکیشن را بسته و آماده سفر شوید.

پس از انجام مراحل فوق و در هنگام ورود به قبرس شمالی باید فعالیت های زیر انجام گیرد

 1. سیم کارت قبرسی خودتان را وارد گوشی کرده و در صورتیکه که سیم کارت ندارید از دفتر تورکسل فرودگاه یک سیم کارت تهیه کرده اینترنت آن را فعال کنید.
 2. دستبند الکترونیکی را از مسئولین مربوطه دریافت کنید و تعویض سیم کارت را نیز به آنها اطلاع دهید و با راهنمایی گرفتن از مسئولان، دستبند را به اپلیکیشن متصل کنید.
 3. پس از خروج از فرودگاه نسبت به مسافت مقصد، مدت زمان کافی به شما داده میشود تا با تاکسی (با هزینه شخصی خودتان)  به محل مورد نظر مراجعه کنید.
 4. پس از اینکه به منزل رسیدید تا پایان مدت زمان قرنطینه حق خروج از منزل را ندارید.
 5. پس از پایان قرنطینه SMS حاوی پایان مدت زمان قرنطینه خانگی برایتان ارسال خواهد شد که سریعا باید به یکی از مراکز درمانی مراجعه کرده و تست کرونا انجام داده و به منزل برگردید.
 6. در مرحله آخر صبر کرده تا جواب تست حاضر شده و عکس آن را داخل اپلیکیشن آپلود کرده. پس از این مرحله، قرنطینه خانگی قبرس شمالی به اتمام رسیده است و شما دیگه فردی آزاد هستین.

* نکات راجع به قرنطینه خانگی و دستبند الکترونیکی؛

– پس از پایان دوران قرنطینه خانگی، ۱۰ روز فرصت دارید تا دستبند را به یکی از مراکز جمع آوری تحویل دهید.

– آدرس تمامی مراکز در قبرس شمالی؛  http://pandemico-payment/iade-noktalari

-350  لیر از ۷۵۰ لیر پرداختی بعنوان دپوزیت بوده و به شرط سالم بودن دستبند و رعایت تمام قوانین در طول مدت قرنطینه، هنگام پس دادن دستبند فقط به شماره کارتی که قبلا پرداخت آنلاین انجام داده بودید برگردانده خواهدشد. ( تشخیص سالم بودن و… با کارشناسان مربوطه خواهد بود)

کرونا در قبرس

 – از هنگام خروج از فرودگاه تا پایان مدت قانونی قرنطینه هیچ وقت نباید اینترنت تلفن همراه را خاموش کنید.

 – اپلیکیشن همیشه باید در background فعال باشد.

–  دسترسی اپلیکیشن به location همیشه باید فعال باشد.

– باطری گوشی تلفن همراه هیچ وقت نباید در حالت power saving mode باشد. سعی کنید شارژ گوشی زیر ۲۰٪ نباشد.

–   هنگام ورود به قبرس شمالی برای افراد توریست، بلیط برگشت بعنوان ضامن کار در نظر گرفته میشود و همراه داشتن آن الزامی هست.

در صورتیکه مطالب فوق نیازهای شما را برطرف نکرد میتوانید برای اطلاعات بیشتر از طریق تماس مستقیم، تلگرام و یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.

روش سوم قرنطینه 7 روزه در هتل

در قرنطینه هتلی شما قبل از ورود به کشور مبلغ مشخص شده بابت قرنطینه را به حساب دولت قبرس واریز می نمایید.

این مبلغ برای یک نفر 3050 لیر، دو نفر 4575 لیر، برای سه نفر 7625 لیر و برای چهار نفر 9150 لیر است.

کودکان پایین 4 سال معمولا مشمول هزینه قرنطینه نمی شوند.

در این نوع قرنطینه پس از ورود مستقیم از فرودگاه به هتل خواهید رفت و در آنجا به مدت 7 روز در قرنطینه خواهید بود. در این ایام تمام وعده های غذایی شما توسط هتل آماده می شود و شما هزینه ای از این بابت نخواهید داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.