کمپانی های سازنده در قبرس شمالی

در سال های اخیر صنعت ساخت و ساز و خرید ملک در قبرس شمالی با رشد چشمگیری همراه بوده است. با توجه به مصوبات اخیر دولت جمهوری ترک قبرس شمالی در خیلی از مناطق اجازه ساخت برج های بلند صادر نمی شود و ساخت و سازهای مرتفعی که هم اکنون در این کشور مشاهده می کنیم از مجوزهایی بهره می گیرند که پیش از تصویب این قانون صادر شده است.

قبرس شمالی در تلاش است تا بافت تاریخی خود را حفظ نماید و در کنار این بافت تاریخی ساختمان‌ها و ویلاهای مدرن را برای مهاجران و گردشگران فراهم آورد. خیلی از فعالان عرصه ی اقتصادی آینده قبرس شمالی را مانند آینده ی دبی می دانند. آنان بر این عقیده هستند آنچه در حدود 40 سال پیش در دبی اتفاق افتاده است هم اکنون در شهرهای مختلف قبرس شمالی در حال وقوع است.

کمپانی‌های ساخت و ساز در قبرس شمالی

حضور شرکتهای معتبر بین المللی از انگلیس، آمریکا و اسرائیل آن چیزی است که این باور را ساخته و قوی تر می کند. هم اکنون علاوه بر حضور این شرکت ها شرکت های معتبر ایرانی، ترکی (ترکیه ای و قبرسی) نیز در حال ساخت و ساز در قبرس شمالی هستند.

در این مقاله به بیان کلیاتی در خصوص کمپانی های سازنده در قبرس شمالی می پردازیم.

مجوز های ساخت و ساخت در قبرس شمالی

لازم است بدانید برای ثبت یک شرکت ساخت و ساز در قبرس شمالی باید حتما یک شریک قبرسی داشته باشید. این بدان معناست که دولت و نظام قبرس شمالی قصد ندارد کشور و سرمایه ای که از این طریق عاید اشخاص حقیقی و حقوقی می شود از کشور خارج شود.

بیان این توضیح حضور سازنده های قوی از دیگر کشور ها را با چالش مواجع می کند از این رو دولت و مجلس قبرس شمالی قوانینی را برای حضور شرکت های قوی از دیگر کشورها وضع نموده اند، که تشریح آن در حوصله ی این مقاله نمی گنجند.

رقابت ساخت و ساز در میان شرکت های سازنده ملک در قبرس شمالی

برای تمام صنایع بزرگ و حتی کوچک و یا در عرضه هر محصولی رقابت، به بهبود کیفیت، کنترل قیمت و دیگر شاخصه های معامله کمک می کند. کمپانی های آدیداس و نایک را در نظر داشته باشید هر کدام می کوشند تا کیفیتی بهتر به نسبت رقیب عرضه دارند، کیفیتی بیشتر و قیمتی مناسب تر و عملاً رقابتی تر.

این رقابت در تمام بازارهای بین المللی به چشم می خورد در قبرس شمالی و در میان شرکت ای سازنده نیز این رقابت وجود دارد. رقابتی که بی شک منفعت آن برای خریداران خواهد بود زیرا می توانند با قیمت های بهتری محصول با کیفیت تری را بدست آورند.

کمپانی‌های ساخت و ساز در قبرس شمالی

مناطق ایده آل برای ساخت و ساز از نظر شرکت های سازنده ملک در قبرس شمالی

برای شرکت های فروشنده منطقه ای ایده آل محسوب می شود که بتواند در آن جا املاک خود را با قیمتی بالاتر و خیالی راحت تر به فروش برساند. پس از اعلام مجله فوربس آمریکا مبنی بر اینکه قبرس شمالی بهترین مکان برای سرمایه گذاری ملک محسوب میشود، مردم سراسر دنیا نگاه ویژه تری به خرید ملک در این کشور داشته اند. جزیره ای که مجاورت با دریا و کوه از ویژگی های شاخص ساختمان های آن محسوب می شود.

غالب گردشگرانی که در قبرس شمالی مبادرت به خرید ملک می نمایند، علاقمندند ملک شان در شهرک های اطراف شهر باشد. شهرک هایی که امکانات مناسب و قابل قبولی دارند. از این رو تمرکز شرکت های سازنده به شهرک سازی در اطراف شهر بیشتر از آپارتمان سازی در داخل شهرهاست. در این میان منطقه ی لانگ بیچ یکی از بهترین مکان ها برای ساخت و ساز در میان شرکت های سازنده محسوب می شود.

محبوبیت این منطقه به دلیل امکانات تفریحی و دسترسی بسیار مناسب و ساحل زیبا و جذاب آن برای خریداران آنچنان بالاست که ساختمان ها معمولا از سه سال قبل به پیش فروش می رسند. توزلا، باهچهلر در ‌منطقه ی اسکله و منطقه ی زیبای اسن تپه در شهر گیرنه نیز دیگر مناطق جذاب برای ساخت و ساز در میان شرکت های ساختمانی در قبرس شمالی محسوب می شود. این مناطق به دلیل ویژگی های محیطی، دسترسی های مناسب، زیبایی و آرامشی وصف ناشدنی، در تمام قبرس شمالی زبانزدند.

سبک های ساخت و ساز در میان شرکت های سازنده ملک در قبرس شمالی

آنچه مشخص است در یک صنعت راه و روش های متفاوتی برای رقابت وجود دارد و هر شرکتی با پیروی از یک اصول رقابتی سعی به متمایز نشان دادن خود دارد. به عنوان مثال یک شرکت سعی می کند در تولید یک محصول به بهترین شکل عمل نموده و تمام توان و تمرکز خود را در ارائه آن به نحو احسن می گذارد (آنچه شرکت هایی مانند کوکا کولا و یا مرسدس بنز و … در پیش گرفته اند).

شرکتی دیگر میکوشد در ارائه محصولات خود تنوع بیشتری به کار گیرد تا بلکه از این طریق برای تمام سلایق محصولی داشته باشد. (مانند آنچه شرکت های سامسونگ و یا ال جی در پیش گرفته اند). شرکتی دیگر با استراتژی ادغام به بازار رو می آورد و سعی می کند با خرید شرکت های کوچکتر بازار هدف و مشتریان دیگر شرکت ها را از آن خود کند. (مانند خرید اینستاگرام و واتس اپ توسط فیسبوک. یا خرید کمپانی مک آفی توسط شرکت اینتل).

در میان شرکت های سازنده ملک در قبرس شمالی نیز استراتژی های مختلفی وجود دارد. بعضی شرکت ها به صورت خاص به آپارتمان سازی و شهرک سازی روی آورده اند و سعی می کنند این شهرک ها را در مجاورت هم گسترش دهند.

بعضی دیگر ویلا سازی می کنند و به صورت ویژه این کار را دنبال می نمایند. بعضی دیگر بیشتر زمان و بودجه ی پروژه های خود را برای ساخت و ساز در داخل شهرها صرف می کنند. شرکت هایی هم در این میان می کوشند تا برای تمام سلایق محصولی آماده ی فروش داشته باشند.

در کل شما در قبرس شمالی با تنوع پروژه ها‌ و شرکت های سازنده روبه رو خواهید بود و این به شما قدرت انتخاب و تصمیم گیری بیشتری میدهد. میتوان چنین گفت برای هر سلیقه و علاقه ای در قبرس شمالی ملک وجود دارد.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.