ثبت شرکت در قبرس شمالی یکی دیگر از راه هایی است که می توانید از طریق آن برای دریافت اقامت در قبرس شمالی اقدام کنید. این روش به نسبت سایر روش های معمول مانند خرید ملک در قبرس شمالی و یا ویزای دانشجویی کمی طولانی تر و دشوار است.

در ادامه ی این مقاله از گروه الماس شمال به شما کمک می کنیم تا اطلاعات خود را در خصوص ثبت شرکت در قبرس شمالی بالا برده و از تمام مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی آگاه شوید.

ثبت شرکت در قبرس شمالی

حسابدار یا وکیل معتبر برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

در ابتدا باید بدانید برای انجام هر نوع فعالیت اقتصادی از جمله ثبت شرکت در قبرس شمالی نیاز به یک حسابدار یا وکیل معتبر دارید. شرکت الماس شمال North Diamond از ابتدای ثبت شرکت در قبرس شمالی همراه شما خواهد بود و با در اختیار داشتن چندین حسابدار و وكيل  معتبر، خبره و مورد اعتماد در این زمینه می تواند برای پیشبرد امور ثبت شرکت در قبرس پیشگام باشد.

شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی برای مهاجران

ثبت شرکت در قبرس شمالی برای مهاجران هیچ ممنوعیتی ندارد و هر شخصی با هر ملیتی میتواند مبادرت به ثبت شرکت در قبرس شمالی نماید. اکثر قوانین در این زمینه برای تمام مردم از تمام ملیت ها یکسان است مگر مواردی که در بخش” ممنوعیت ها برای مهاجران در ثبت شرکت” بدان اشاره می شود.

نام و اساسنامه شرکت در قبرس شمالی

برای ثبت شرکت در قبرس شمالی باید کپی پاسپورت و اسامی مورد نظرتان برای ثبت شرکت را آماده کنید. در صورتی که نام پیشنهادی شما تکراری نباشد، شما می توانید اقدام به تکمیل فرایند تدوین اساسنامه ی خود کنید. ما در شرکت الماس شمال North Diamond در خصوص بند ها و مواد اساسنامه به شما کمک می کنیم تا اساسنامه ای مناسب با شرایط موجود و با چشم اندازی روشن تنظیم کنید.

ممنوعیت ها برای مهاجران در ثبت شرکت در قبرس شمالی

شما میتوانید در اساسنامه تان انواع فعالیت های مورد نظرتان را درج نمایید و یا به مرور زمان و متناسب به وضعیت شرکت آن را بسط و گسترش دهید اما نمی توانید در قبرس شمالی به تاسیس یک شرکت ساختمانی بیاندیشید. مهاجران نمی توانند در قبرس شمالی اقدام به تاسیس شرکت ساختمانی نمایند.

تنها راه موجود در این زمینه مشارکت یک قبرسی با شماست.

ثبت شرکت در قبرس شمالی

انتخاب محل دفتر شرکت در قبرس شمالی

پس از تایید اساسنامه توسط اداره ثبت شرکت شما می بایست مکانی را به عنوان دفتر شرکت خود در قبرس شمالی مشخص کنید. شرکت الماس شمال North Diamond  در این زمینه نیز بهترین مکان را مطابق با بودجه و انتظارتان به شما معرفی خواهد کرد.

مراجعه به اتاق بازرگانی برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

پس از انجام تمام مراحل فوق شما می بایست به اتاق بازرگانی مراجعه نمایید. اتاق بازرگانی (وزارت بازرگانی) اقدامات و مدارک شما را بررسی نموده و شما را به بانک معرفی می کند. در این مرحله شما برای نشان دادن تمکن مالی تان باید مبلغ 50.000 یورو (یا معادل آن به دلار یا معادل آن به لیر) را در حساب بانکی خود بلوکه نمایید.

تمکن مالی جهت ثبت شرکت در قبرس شمالی

براى ثبت یک شركت در قبرس شمالی بعنوان یک فرد خارجى پس از مشخص شدن نوع فعالیت، ثبت و تایید اساسنامه نياز به نشان دادن تمکن مالی دارید. به همین دلیل می بایست حساب بانكى با مبلغ حداقل ٥٠ هزار يورو (یا معادل آن به دلار یا معادل آن به لیر) افتتاح نمایید. این مبلغ صرفا جهت نشان دادن تمكن مالى شماست و باید به مدت سه روز تا ٢ هفته در بانك بلوكه شود.

شما می توانید آن مبلغ را پس از زمان مشخص شده آزاد کرده و تنها ١٠ درصد از مبلغ می بایست به نام موسس شركت در حساب بانکی باقی بماند. مبلغ باقى مانده در حساب بانك بعنوان سپرده تلقى شده و سود ماهانه به حساب شارژ ميشود.

براى آن دسته از متقاضيانى كه تمكن مالى براى سپرده گذارى و ثبت شرکت در قبرس شمالی را ندارند شركت الماس شمال North Diamond مبلغ مذکور را تهیه نموده و بعنوان حمايت در اخذ مجوز تمکن مالی مورد نياز اقدام خواهد كرد.

ثبت شرکت در قبرس شمالی

سایر مجوزها برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

پس از انجام مراحل فوق شرکت شما در قبرس شمالی ثبت شده است، اما همچنان نیاز به مجوزهایی برای فعالیت، چاپ سربرگ، نصب تابلو، ساخت مهر و… دارید. این مجوزها را باید از اداره مالیات، شهرداری، وزارت کار، اداره بیمه و تامین اجتماعی اخذ کنید. تمام مراحل فوق توسط حسابدار و يا وكيلی که شرکت الماس شمال North Diamond به شما معرفی می نماید، طی می شود.

بطور كلى براى ثبت شركت و انجام امور تشريفاتى برای ثبت شرکت در قبرس شمالی بین سه هفته تا یک ماه زمان ١ نياز دارد.

مالیات برای مدیران عامل شرکت های ثبت شده در قبرس

در صورت ثبت شركت در قبرس شمالی به دلیل اینکه این کشور منطقه آزاد تجاری محسوب می شود تمامى مدير عاملان بدون پرداخت ماليات ميتوانند اجناس خود را از تمام نقاط جهان بدون پرداخت ماليات وارد منطقه آزاد كرده و نسبت به صادر کردن آنها به مقاصد دیگر بدون پرداخت ماليات اقدام كنند. تنها در صورتيكه قصد ترخيص و حمل كالا به داخل قبرس را داشته باشند. ماليات اجناس نسبت به تعرفه توسط گمرك اخذ خواهد شد.

8 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.