آشنایی با شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی

چکیده مقاله

در این مقاله به معرفی مختصری در رابطه با کشور قبرس شمالی پرداخته ایم. در ادامه خرید ملک در قبرس شمالی را معرفی کرده و شمارا با هزینه ها و قوانین این کشور در جهت خرید ملک آشنا کردیم.

با مطالعه ی این مقاله می‌توانید پاسخ بسیاری از سوالات تان را در خصوص شناخت کشور قبرس شمالی و ب اطلاعات خرید ملک در قبرس را پاسخ بدهید. اطلاعاتی که در این مقاله با عنوان شناخت و خرید ملک در قبرس شمالی ارائه می گردد بر اساس اطلاعات واقعی و تجربه ی میدانی بدست آمده از این رو اشخاصی که مایلند با آگاهی بیشتر در قبرس شمالی ملکی خریداری نمایند میتوانند در این بخش به پاسخ سئوالات خود دست یابند.

درباره ی قبرس شمالی و وضعیت کنونی آن

قبرس شمالی به دلیل سرمایه گذاری در بخش گردشگری و تابعیت از سیاست استقلال مناطق آزاد توانسته است از رونق و شکوفایی قابل توجه ای برخوردار باشد. درباره ی قبرس دانستن این موضوعات خالی از لطف نیست که رفت و آمد بین شمال و جنوب در میان مردم اصیل این کشور آزاد است و آنان می توانند به راحتی از مرز مابین قبرس شمالی و جنوبی گذر کنند.

خرید ملک در قبرس شمالی

پول رسمی قبرس شمالی لیر است که این واحد پولی در معاملات روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. خرید ملک در قبرس شمالی معمولا به پوند و هزینه دانشگاه نیز معمولا به دلار است. در قبرس شمالی حداقل دستمزد کارگران مابین 3700 تا 4000 لیر است. مشخصات مردم اصیل قبرس شمالی در پاسپورتشان به سه زبان انگلیسی، یونانی و ترکی نوشته شده است و هنوز از منظر اتحادیه اروپا مجموعه ی خاک قبرس متعلق به اروپا می باشد.

خرید ملک در قبرس شمالی

امروزه قبرس شمالی یکی از مهمترین مراکز سرمایه گذاری در بخش توریسم برای مردم دنیا است. شرکت های بین المللی بسیاری در بخش های گردشگری این کشور ورود کرده اند تا این جزیره ی امن دریای مدیترانه پذیرای سرمایه گذارانی با تمام ملیت ها باشد. خرید ملک در قبرس شمالی آسان ترین و مطمئن ترین راه برای گرفتن اقامت در این کشور است.

راهی که بسیاری از مردم ایران برای گذران ایام تعطیل، دوران بازنشستگی و یا آینده ی فرزندان خود آن را انتخاب می کنند. خرید ملک در قبرس شمالی با هزینه ی کم زندگی، درآمد نسبتاً بهتر در مقابل دیگر کشورها، آرامش وصف نشدنی، امنیتی بی نظیر، مقصدی جذاب و دوست داشتنی برای مردم ایران همراه است. قیمت ملک در قبرس شمالی تفاوت چندانی با املاک در ایران ندارد و چه بسا در بسیاری از مناطق ایران قیمت‌ها بسیار بالاتر از قیمت خانه در قبرس شمالی است. اما آیا قبرس شمالی تنها برای مردم ایران جذاب است!؟

بدون شک پاسخ این سوال منفی است. قبرس شمالی در چند سال کنونی از لحاظ ساخت و ساز رشد چشمگیری داشته و بسیاری از اقصاددانان دنیا این کشور را با سالهای در حال توسعه ی دبی مقایسه می کنند و معتقدند به زودی روند پیشرفت و قیمت خرید ملک در قبرس شمالی از حد انتظار فراتر می رود. سرمایه گذاران معتقدند رشد سرمایه در قبرس شمالی سه برابر دیگر کشورهای منطقه است.

در ابتدای سال 2021 میلادی مجله ی فوربس امریکا که یکی از مشهورترین مجلات اقتصادی در دنیا محسوب شده و از سال 1917 در امور بازرگانی، اقتصادی، بازاریابی و سرمایه گذاری فعالیت می کند مقاله ای را به چاپ رساند که در آن امن ترین و بهترین مناطق دنیا برای سرمایه گذاری در بخش ملک را به جهانیان معرفی کرد. خانم کاتلین پدیکورد نگارنده ی این مقاله پس از 30 سال بررسی و مطالعه در زمینه سرمایه گذاری منطقه ی اسکله در قبرس شمالی را در سال 2021 بهترین مقصد برای سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک دانست.

همچنین نباید توجه به این موضوع را یاد برد که در هر سرمایه گذاری اگر قدمی به اشتباه گذاشته شود ممکن است ضررهای بیشتری عاید سرمایه گذار گردد. این منطقه ی جذاب برای سرمایه گذاری نیز از این قاعده مستثنی نیست. از این رو در هنگام خرید ملک با توجه به گستردگی بازار املاک و دلال های زیاد بازار ملک در قبرس شمالی توصیه می شود با شرکت های رسمی و ثبت شده وارد معامله شوید.

شرکت North diamond یا همان الماس شمال   با شماره ثبت   MŞ: 21263 تنها شرکت قبرسی در زمینه سرمایه گذاری ست که در ایران نیز دارای شعبه است. کادر این مجموعه با صداقت و تلاشی وصف ناشدنی می کوشند تا اطمینان و اعتماد را به تمام مشتریان هدیه دهند.

رزومه و تعداد پرونده های موفق فروش ملک در قبرس شمالی، رضایت مشتریان سالها پس از انعقاد قرارداد و روابط صمیمی آنان با مجموعه تماماً مهر تاییدی است بر فعالیتی شایان ذکر که از مدیران عامل تا جزترین فرد حاضر در شرکت از آن متابعت می نمایند.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

به زبانی ساده مزایای خرید ملک در قبرس شمالی را می توان چنین بر شمرد:

 • قیمت مناسب آن به نسبت دیگر کشورها (قیمت ملک در قبرس شمال از 40.000 پوند شروع می شود و شما می توانید با پرداخت 30 درصد از این مبلغ در قبرس شمالی صاحب ملک شوید)
 • اخذ اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی (پس از پرداخت 30 درصد از قیمت ملک در قبرس شمالی می توانید اقامت این کشور را بدست آورید)
 • استفاده از مزایای اقامت مانند دیگر شهروندان (پس از پرداخت 30 درصد از قیمت ملک در قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور می توانید از خدمات آموزشی، خدمات درمانی و دیگر خدمات عمومی این کشور بهره مند شوید)
 • اطمینان از افزایش سرمایه در طول زمان (قیمت ملک در قبرس شمالی هر ساله بین 10 تا 20 درصد با افزایش روبروست. با توجه به روند ساخت و ساز و توسعه ی این کشور بزودی مسئولین قبرس شمالی سیاست انقباظی را در پیش خواهند گرفت که در نتیجه ی آن قیمت ملک به صورت فزاینده ای با افزایش روبرو خواهد شد.
 • امنیت در قبرس شمالی (میزان وقوع جرم و جنایت در چند سال اخیر این کشور نزدیک به صفر بوده است، از این رو می توانید با خرید ملک در قبرس شمالی امنیت خود و خانواده تان را تضمین کنید.
 • آرامش در قبرس شمالی (عدم وجود ترافیک های سخت و طاقت فرسا، جمعیتی متناسب با مساحت و … باعث شده است که بتوانید با آرامش در قبرس شمالی تردد نمائید اما این تنها دلیل وجود آرامش در این کشور نیست. احترام به یکدیگر، صبر در مواجه شدن با دیگران و … نیز از دیگر مواردی است که سبب آرامش برای ساکنان در قبرس شمالی می شود.)
 • امکانات و ویژگی های منحصر به فرد تفریحی (جزیره ی قبرس شمالی دارای سواحلی بسیار زیبا، جاذبه های تاریخی و طبیعی بیشمار، هتل ها، کازینوها، کلاب ها و دیگر جاذبه های دلنشین در بین همتایان دیگر خود است)
خرید ملک در قبرس شمالی
 • زمان محدود برای اخذ ویزا به دیگر کشورها (کشورهای زیادی از جمله: آمریکا،کانادا، آلمان،هلند،انگلیس، استرالیا، بلژیک، نروژ، لهستان و … در قبرس شمالی دارای سفارت و یا دفتر هستند. با توجه به تعداد محدود مردم این کشور برخلاف ایران شما با نوبت چند ماهه برای اخذ ویزا روبرو نخواهید بود. شما در یک هفته میتوانید برای اخذ ویزا اقدام نمائید.)
 • سهولت سفر از قبرس شمالی به دیگر کشورها (پس از خرید ملک در قبرس شمالی و اخذ اقامت در این کشور شما به عنوان یک سرمایه گذار شناخته می شوید. در نتیجه با تکیه بر این تحلیل که شما یک سرمایه گذار دارای زندگی و ملک در قبرس و ایران می باشید میتوانید با سهولت ویزای دیگر کشورها را اخذ نمائید.)
 • نزدیکی این کشور به ایران (قبرس شمالی از بعد مسافتی فاصله ی چندانی با ایران ندارد و سفر به این کشور کار چندان دشواری نیست. از این رو مقصدی مناسب برای مهاجرانی ست که به دلایل متعدد تمایلی به دوری از خاک ایران ندارد. پرواز مستقیم از فرودگاه امام خمینی (ره) تا فرودگاه ارجان قبرس شمالی کمتر از 4 ساعت است. هر در حال حاضر پرواز ها با توقف در کشور ترکیه صورت می گیرد)
 • مالیات بسیار پایین تر نسبت به دیگر کشورها (مالیات ها در قبرس شمالی بسیار پایین تر و متفاوت تر از دیگر کشور هاست. مالیات خرید ملک در قبرس شمالی تنها 5 درصد از قیمت ملک است که آن نیز در هنگام ثبت پرداخت میشود. مالیات ملک در قبرس شمالی فقط یکبار برای هر معامله اخذ می شود و مالیات سالانه مانند دیگر کشور ها وجود ندارد. همینطور خرید ماشین در قبرس هم دارای همین شرایط است، و مالیات به صورت سالانه اخذ نمی شود.)
 • دانشگاه ها (بیش از 10 دانشگاه با امکاناتی عالی در قبرس شمالی فعالیت می کنند که این موضوع موجب گردیده بسیاری از مردم ایران برای آینده ی فرزندانشان قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب نمایند)

مواردی که در بخش مزایای خرید ملک در قبرس شمالی به صورت تیتروار مطرح گردید تنها بخشی از فواید خرید ملک در قبرس است. بدون شک می توان دلایل بسیار زیاد دیگری نیز به این لیست افزود که نگارنده به ذکر این تعداد بسنده می کند و شما را به مطالعه ی ادامه ی مقاله دعوت می نماید.