شرایط کار در قبرس شمالی

کار در قبرس شمالی  

کار و شغل یکی از مسائل اصلی زندگی هر فردی می باشد به خصوص در افرادی که قصد مهاجرت دارند این موضوع رنگ بیشتری به خود می گیرد و این سوال که آیا در کشور مقصد جایی برای کار کردن و پذیرفته شدن بین کارفرماهای کشور مورد نظر برایشان وجود دارد یا خیر برایشان پیش می آید. پس اگر قصد سرمایه گذاری، خرید ملک یا تحصیل و مهاجرت در قبرس شمالی را دارید ممکن است که این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که وضعیت کار در قبرس شمالی به چه شکل است. در این مقاله به صورت ویژه به موضوع کار در قبرس شمالی و مسائل مربوط به آن در سال 2022 پرداخته ایم. 

پیدا کردن کار در قبرس شمالی  

قبرس شمالی کشوریست با صنعت توریزم قوی و بزرگ ، همچنین دارای پتانسیل بالا جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی در اکثر زمینه های شغلیست. با توجه به اینکه قبرس شمالی دارای هتل و کازینوهای فراوانیست پیدا کردن کار در زمینه ی گردشگری آسان بوده و اگر دانش متوسطی از زبان انگلیسی و ترکی دارید می توانید به راحتی کار مناسبی پیدا کنید. همچنین با توجه به تعداد زیاد مؤسسات آموزش عالی و هزاران دانشجو که در قبرس شمالی در حال تحصیل هستند، می توان موقعیت های شغلی خالی نیز در این مؤسسات با توجه به سابقه ی کاری و تحصیلی خود پیدا کرد. 

تحصیل و کار در قبرس شمالی 

قبرس شمالی دارای دانشگاه های بزرگ و مطرح در سطح جهانیست. یکی از مزایای تحصیل در قبرس شمالی اجازه ی کار در ضمن تحصیل در این جزیره ی زیباست. دانشجویان می توانند به صورت پاره وقت در قبرس شمالی کار کنند. با توجه به بخش بزرگ گردشگری این کشور، پیدا کردن مشاغل فصلی و معمولی نسبتاً آسان است. دانشجویانی که به دنبال کار تابستانی هستند می توانند فرصت هایی را در هتل ها، بارها، کافه ها و رستوران ها پیدا کنند. 

کار در قبرس شمالی و کم بودن مسافت بین کار و محل سکونت 

از آنجاییکه فاصله بین شهرها بسیار کم می باشد کار در قبرس شمالی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود زیرا شما هزینه ی زیادی بابت حمل و نقل پرداخت نخواهید کرد. 

حداقل حقوق کار در قبرس شمالی 

حداقل حقوق دریافتی فردی که در قبرس شمالی کار می کند در سال 2022 چقدر است؟ 

در ابتدای سال 2022 با توجه به تورم جهانی ناشی از کرونا و تاثیر آن بر بازارهای جهانی کمیته ی بودجه ی قبرس شمالی با تصویب افزایش بیش از 40 %  به حقوق افراد، میزان حداقل حقوق یک شخص را 7000 لیر ناخالص و 6900 لیرخالص تعیین کرده است که از اول ژانویه 2022 اجرایی شد. همچنین با توجه به جنگ اوکراین و روسیه و تاثیر آن بر اقتصاد جهانی باعث شد افزایش حقوق در ماه جولای 2022 تصویب شود و حداقل حقوق یک شخص 9885 لیر ناخالص و 8600 لیرخالص تعیین و از  جولای 2022 (یعنی همان ماه) تقریبا در مشاغل مختلف اجرایی شد. 

مقایسه ی هزینه ی زندگی و حقوق دریافتی در قبرس شمالی 

با توجه به اینکه خاک قبرس شمالی خاک اروپا محسوب می شود اما در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه ی بسیار پایینی برای زندگی دارد. از طرفی برخی از مشاغل در قبرس شمالی درآمدشان به پوند بوده اما خرج و هزینه ی زندگی به لیر می باشد این امر سبب شده که درآمد شخص از هزینه ی ماهانه ی زندگی او بیشتر باشد و شخص هم بتواند از زندگی خود لذت ببرد هم در یک محیط آرام و زیبا مشغول به کار باشد. 

مجوز کار در قبرس شمالی 

طبق قانون قبرس شمالی افرادی که شهروند قبرس شمالی نیستند برای کار در قبرس شمالی نیاز به مجوز دارند. سیاست فعلی در مورد افراد خارجی که مایل به کار در قبرس شمالی هستند این است که مجوز کار به شخصی اعطا می شود که شهروند قبرسی واجد شرایط مناسبی در آن زمینه ی شغلی در دسترس نباشند . فرد متقاضی کار در قبرس شمالی باید از طریق کارفرما به مجوز کار برسد به بیان دیگر استخدام نیروی انسانی خارجی مستقیماً توسط کارفرمایان انجام می شود و باید از طریق کارفرما صورت گیرد. 

job

در پایان با در نظر گرفتن اینکه قبرس شمالی جزیره ایست با پتانسیل بالا جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری و همچنین بعد از کشف منابع گازی عظیم در دریای مدیترانه و هجوم غولهای بزرگ جهانی به آن به بهترین منطقه برای شروع کسب و کار جدید تبدیل شده است. فراموش نکنید با سرمایه گذاری در قبرس شمالی می توانید اقامت این کشور زیبا را با توجه به شرایط خود دریافت کنید و درکشوری با محیطی آرام و طبیعت زیبای بی وصف زندگی کنید. 

بدون دیدگاه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *