بیمه ی درمانی در قبرس شمالی

بیمه ی درمانی در قبرس شمالی

یکی از دغدغه های اصلی بعد از مهاجرت وضعیت بیمه ی درمانی می باشد. در این مقاله سعی شده که به طور کامل به این مساله ی مهم با توجه به جدیدترین قوانین سال 2022 پرداخته شود.

دسترسی به مراقبت های بهداشتی و بیمه درمانی در قبرس شمالی با توجه به وضعیت اقامت افراد تعیین می شود. اشخاصی که اقامت قبرس شمالی را دریافت کرده اند در صورت بیمار شدن می توانند از مراکز درمانی دولتی مجهز به صورت کاملا رایگان استفاده کنند. خدمات بهداشتی در قبرس شمالی در سطح ایده ال است و بیمارستان ها و امکانات پزشکی خوبی نیز وجود دارد.

افراد مقیم چه دانشجو چه افرادی که از طریق خرید ملک و یا سرمایه گذاری اقامت قبرس شمالی را دریافت کرده اند تا زمانی که اقامت آنها معتبر می باشد دارای یک بیمه درمانی هستند که هزینه های پزشکی (به جز دندانپزشکی، جراحی پلاستیک و شرایط مربوط به بارداری) را در بیمارستان های دولتی پوشش می دهد. با استفاده از این بیمه درمانی می توانند معاینات معمول خود را انجام دهند و یا به اورژانس بیمارستان های دولتی و کلینیک مراجعه و به صورت رایگان در این موسسات جراحی های معمول را انجام دهند. البته مراکز بیمه با نام Sigorta در قبرس شمالی وجود دارد که می توانید در این مراکز خود را نیز بیمه کنید.

بیمارستان های قبرس شمالی

بیمارستانهای قبرس شمالی به دو دسته ی دولتی و خصوصی تقسیم میشود. در بیمارستان های دولتی و خصوصی، به زبان انگلیسی و ترکی صحبت می شود و همه کارکنان در زمینه کاری خود به طور کامل آموزش دیده اند. بیمارستان‌های خصوصی معمولاً دارای امکانات مشابه بیمارستان‌های دولتی هستند، اما بیماران می‌توانند در اتاق خصوصی بمانند. هزینه مراقبت های بهداشتی خصوصی مقرون به صرفه است و درمان عالی است.

بیمارستان دولتی مرکزی در نیکوزیا و بیمارستان های کوچکتر دیگری در گیرنه، فاماگوستا، گوزلیورت و لفکه وجود دارد. همچنین در شهرهای کوچکتر و برخی روستاها درمانگاه های مجهز وجود دارد. خدمات درمانی در بیمارستان ها رایگان است.

تجهیزات بیمارستان های دولتی در سراسر قبرس شمالی دارای امکانات ایده ال و بالا می باشد و در عمل تفاوت زیادی بین مراکز خصوصی و دولتی در قبرس شمالی نیست.

برای مشکلات جزئی، مراکز بهداشتی در محوطه دانشگاه ها و داروخانه های محلی (معروف به محلی  Eczane) می توانند خدمات ارائه دهند و همچنین می توانید بیشتر داروها را بدون نسخه خریداری کنید.

داروخانه در قبرس شمالی

قیمت اکثر داروها از قیمت اروپا پایین تر است همچنین شما می توانید بدون نسخه بسیاری از داروها رو دریافت کنید. همچنین داروهای مربوط به حیوانات خانگی خود را نیز میتوانید به راحتی بخرید.

داروخانه های قبرس شمالی از صبح تا غروب به صورت یکسره خدمات رسانی می کنند و طبق لیستی که هفتگی اعلام می شود داروخانه هایی که شبانه روزی هستند نیز مشخص می شوند.

در آخر خدمات درمانی برای کسانی که اقامت قبرس شمالی را دریافت کرده اند به راحتی در دسترس می باشد و در صورت تمایل خود شخص می تواند در مراکز بیمه و یا همان Sigorta بیمه ی درمانی خود را اضافه و گسترش دهد.

3 دیدگاه

  • تا بحال در رابطه با این موضوع بیمه درمانی صحبت نشده بود. ممنون بابت اطلاعات مفیدتون

  • مرسی بابت اطلاعات عالی که در اختیار میزارین.و تا زمانی که از بیمارستان ها استفاده نکرده بودم فکر نمیکردم واقعا رایگان باشه و نکته دیگه که خیلی برام لذت بخش بود طرز برخورد خوبشون که کاملا متفاوت با ایران بود

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *